Yetişkinlerin Ve Çocukların Keyif Alacağı Düğün Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Yetişkinlerin ve çocukların keyif alacağı bir düğün organizasyonu nasıl yapılır? İçerisinde yalnızca büyüklerin dans ettiği, çocukların ise sıkıldığı, geleneksel düğünler artık geride kaldı.
Artık insanlar, birlikte eğlenebilecekleri ve unutulmaz anılar biriktirebilecekleri düğün organizasyonları arayışına girmiş durumda. Ancak, bu tarz bir düğün organizasyonu düzenlemek, düşündüğünüzden daha kolay olabilir. Sıradanlıktan uzak, eğlenceli ve herkesin keyif alacağı bir düğün düzenlemek için yapmanız gereken bazı ipuçları bulunuyor.
Bu makalede, yetişkinlerin ve çocukların keyif alacağı bir düğün organizasyonu nasıl yapılacağına dair bilgilere ulaşabileceksiniz. Artık sıkıcı düğünlerin geride kaldığı, her yaş grubuna hitap eden etkinliklerin olduğu ve eğlencenin hiç bitmediği bir düğün hayal edin. İşte size bu hayali gerçeğe dönüştürmek için gerekli adımlar!
Yetişkinlerin Ve Çocukların Keyif Alacağı Düğün Organizasyonu Nasıl Yapılır
Yetişkinlerin Ve Çocukların Keyif Alacağı Düğün Organizasyonu Planlaması
Düğünler yetişkinler için çok eğlencelidir. Tek ihtiyacınız olan açık bir bar, büfe ve herkesi ayağa kaldıracak bir müzik listesi ve hazırsınız! Ancak, çocukları bu karışımın içine attığınızda, özellikle ebeveynler için daha az eğlenceli hale geliyor.
Artık ne giyeceklerini merak etmek yerine, çocukları sizin yemininiz sırasında ağlayacak, dans pistinin ortasında öfke nöbeti geçirecek ve her türlü kaosa neden olacak diye endişeleniyorlar.
Misafirleriniz çocuklarını düğününüze getirme konusunda stresli olacaklardır ama siz onların işini kolaylaştırabilirsiniz. Çocuklar için eğlenceli bir şeyler planlamanız gerekiyor. Çünkü sıkılmadıkları zaman, anne babalarını rahatsız etmezler. Onlar eğlenirken ebeveynleri de eğlenecektir.
Çocukları düğününüze davet etmeye karar verdiyseniz, bu ipuçlarını göz önünde bulundurarak, sadece yetişkinlerin değil, tüm konuklarınızın keyif alacağı bir etkinlik düzenleyebilirsiniz.
Bir çocuk oyun ve dinlenme alanı oluşturun
Sıkılmış çocuklar, gerçekten ebeveynler için büyük bir sorundur. Bu yüzden çocukların meşgul olduklarından emin olun! Bir düğün mekanı rezervasyonu yaparken, yetişkinler eğlenmek ile meşgulken, çocukların yapacak bir şeyleri olması için ayarlayabileceğiniz çocuk dostu olanakları göz önünde bulundurun.
Biraz stres atabilecekleri bir çocuk alanı oluşturabileceğiniz bol alana sahip bir mekan seçin. Bu, çocukların birlikte oynayabileceği, film izleyebileceği ayrı bir oda veya yetişkinlerin görebileceği bir açık hava oyun alanı olabilir.
Bir çocuk alanı oluşturmanın yanı sıra, çocukları meşgul edecek düğün etkinlikleri planladığınızdan emin olun. El işleri ve renkli oyun alanları minik bebekler için işe yararken, daha büyük çocuklar için masa oyunları ve kitaplar iyi bir seçim olabilir. Gençler içinse, mekanda bir wifi bağlantısı olması yeterlidir.
Düğününüz akşam sona erecekse ve ebeveynler henüz eve gitmeye hazır değilse, çocukların uyuyabileceği bir odaya sahip olmak da önemlidir. Bu şekilde, ebeveynler huysuz çocukları tarafından rahatsız edilmeden kutlamaya devam edebilirler.
Her yaş için eğlenceli bir ortam ayarlayın
Çocukların bütün gün sadece çocuklara özel alanda tıkılıp kalmalarına bir şey demelerini bekleyemezsiniz. Mutlaka sıkılacaklardır ve bu olduğunda, muhtemelen öfke nöbetleri geçirirler ve ebeveynlerinden onları eve götürmelerini isterler.
Çocukları meşgul etmenin (ve dikkatlerini dağıtmanın) en iyi yollarından biri, karikatüristler, yüz ressamları, palyaçolar ve sihirbazlar gibi şovmenleri kiralamaktır . Bu şovmenlerin eylemleri ve yetenekleri sadece çocukları değil, aynı zamanda yetişkinleri de memnun edecektir. Örneğin, karikatüristler söz konusu olduğunda, çocuklar sanatlarını eğlenceli bulurken, yetişkinler portrelerini düğün hatırası olarak eve götürebilirler.
Her yaşa hitap eden eğlence, düğün masraflarınızı kısmanızı ve paranızı gelinlik ve yemek gibi daha önemli şeylere yatırmanızı sağlar.
Yetişkinlerin Ve Çocukların Keyif Alacağı Düğün Organizasyonu Nasıl Yapılır
Misafirleri çocuklarla birlikte oturtun
Özellikle genç misafirlerinizin çoğu sekiz yaşından küçükse, çocuk masası hazırlamak kötü bir fikirdir. Yemek kavgaları çıkacak, çocuklar yemek konusunda mızmızlanacaktır. Hatta bazıları, ebeveynlerinin yardımı olmadan nasıl yemek yeneceğini bilemediklerinden, yetişkinlerin sizin yanınızdan ayrılmaları gerekecektir. Bir bebek bakıcısı tutsanız bile, üstesinden gelinemeyecek kadar fazla çocuk olacaktır.
Bunun yerine, düğün konuklarını çocuklarla birlikte oturtmayı deneyin. Bu şekilde ebeveynler, diğer yetişkinlerle sosyalleşmeye devam ederken, akşam yemeği sırasında çocuklarına yardımcı olabilirler. Bu arada, çocukları masadaki diğer çocuklarla etkileşime girebildikleri için sıkılmayacaklar ve ebeveynleri etrafta olduğu için daha uslu olacaklardır. Akşam yemeği bittiğinde, çocuklar sadece çocuklara özel odalarına geri dönebilir ve günün veya gecenin geri kalanını, birlikte eğlenceli şeyler yaparak geçirebilirler.
Çocuklara göz kulak olması için birini işe alın
Düğün konuklarınızın tamamen stressiz bir zaman geçirmesini ister misiniz? Bebekleri için endişelenmeden içki içebilmeleri, dans edebilmeleri ve misafirlerle kaynaşabilmeleri için, çocuklarına göz kulak olacak birini işe alın.
Bir bebek bakıcısının görevi, çocukların aktivitelerini denetlemek, tuvalete gitmelerine yardımcı olmak ve eğlenmelerini sağlamaktır. En önemlisi, günün sorunsuz geçmesini sağlayacaklardır.
Mümkünse, yeğeninizin bakıcısı gibi, sizin veya aile üyelerinizin tanıdığı birini işe alın. Bu, çocuklarının güvenilir bir yetişkinin gözetiminde olduğunu bilen ebeveynleri rahatlatacaktır.
Yetişkinlerin Ve Çocukların Keyif Alacağı Düğün Organizasyonu Nasıl Yapılır
Fotoğraf çekimi sırasında kokteyller sunun
Siz ve eşiniz, düğün fotoğrafları çekmek için güneşte durmayı sorun etmeyebilirsiniz. Ancak misafirleriniz bunu sorun edebilir. Düğün partinizin bir parçası olan çocuklar da bu durumdan rahatsız olabilirler. Özellikle poz vermeye zorlandıklarında somurtacaklar ve biraz daha beklemeleri söylendiğinde de öfke nöbetleri geçireceklerdir.
Unutmayın, çocuklar uzun süre yemek yemezlerse sinirlenirler. Bunun olmaması için; sizi beklerken konukları meşgul etmek için kokteyller hazırlayın. Alışıldık ordövrler, çocukları tatmin etmeyecektir. Bu nedenle dondurma, peynirli çubuklar ve çikolata parçacıklı kurabiyeler gibi eğlenceli, çocuklara uygun yiyecekler hazırlamalısınız.
Yaşa uygun hediyeleri bir araya getirin
Küçük bir şişe şarap, bir kutu çikolata veya kişiye özel bir bardak, yetişkin misafirlerinizi heyecanlandırabilir ama çocuklar için sıkıcı olmaktan başka bir işe yaramayacaktır. Parti hediyeleri söz konusu olduğunda, yaşları ne olursa olsun her konuğa, beğenebilecekleri bir şey sunduğunuzdan emin olun. Örneğin siz yetişkin misafirlere mum, çocuklara ise şeker verebilirsiniz.
Alternatif olarak, çocuklar için aktivite paketleri hazırlayabilir ve eğlenceden önce dağıtabilirsiniz. Bu şekilde, ebeveynleri kutlama yaparken, zamanlarını hediye çantalarını karıştırarak geçirebilirler.
Özetle;
Yetişkin misafirlerinizin eğlenmesinin anahtarı, çocuklarının da eğlenmesidir. Bu yüzden onların minik yavrularını ağırlamak için elinizden geleni yaptığınızdan emin olmalısınız. Düğünlerinizi planlarken bu ipuçlarını göz önünde bulundurarak, ister 7 ister 70 yaşında olsun, tüm konuklarınızın hatırlayacağı bir düğün yapabilirsiniz.
Yetişkinlerin Ve Çocukların Keyif Alacağı Düğün Organizasyonu Nasıl Yapılır? yazısı ilk önce üzerinde ortaya çıktı.

Hizmet Şartları & Koşulları